DSC_6731.JPG

EDON 32. GENÇLİK VE ÖĞRENCİ FESTİVALİ’NDE

İKİ TOPLUMLU ALAN

 

EDON Gençlik ve Öğrenci Festivalleri doğuşundan itibaren Kıbrıslırum - Kıbrıslıtürk, bütün Kıbrıslı gençlere hitap etmektedir. Günümüzde yeniden yakınlaşma Kıbrıs sorununun çözümünün yaşayabilirliğini güçlendirecek, sağlam temellerde inşa edecek ve zamana dayanıklı hale getirecek güçtür.

EDON Festivali’nde İki Toplumlu Alan yine Kıbrıslırum ve Kıbrıslıtürk gençlerin bir araya gelip, bu yıl da aynı yerde olacak olan kahvede Kıbrıs kahvesi içerek, geleneksel Kıbrıs tatlılarından tadarak, birbirleriyle tartışma, düşünce ve vizyonlarını paylaşma fırsatını bulacakları bir yeniden yakınlaşma vahasını teşkil edecektir.

Yurdumuzun yeniden birleşmesi ortak vizyonunu paylaşan Kıbrıslıtürk ilerici gençlik örgütlerinden arkadaşlarımız İki Toplumlu Alan’da olacaklar ve kendi görüşlerini ve faaliyetlerini içeren yayınlarını paylaşacaklar. Kıbrıslıtürk yurttaşlarımızın festivale katılımları iki toplumdan da gençlere birbirleriyle konuşma, düşünce ve görüşlerini paylaşma fırsatını verecek.

 

EDON da Türkçe ve Yunanca olarak yayınlayacağı “İki Toplumlu Alan Gazetesi”ni festival ziyaretçilerine sunacak. Ayrıca İki Toplumlu Alan’da isteyenlerin iki toplumun da kullandığı ortak kelimeler oyununa katılma olanağı da olacak.

3 Temmuz 2019 Çarşamba akşamı festivalin küçük sahnesinde “İki Toplumlu Futbolcular-Mazi Sti Mappa” kitabının yazarı Okan Dağlı’nın ve AKEL Merkez Komitesi Spor Bürosu Sorumlusu Pambos Stilyanu’nun konuşmacı olarak katılacakları bir panel gerçekleştirilecek.

 

İki Toplumlu Alan Komitesi